جشنواره هنرمندان دبیر و دبیران هنرمند سال 96-95

به اطلاع دبیران هنرمند و هنرمندان دبیر میرساند

بر آنیم تا با حضور شما گرامیان در جشنواره ای با عنوان

هنرمندان دبیر و دبیران هنرمند استان ( بصورت حضوری )

ضمن بهرمندی از نظرات و پیشنهادات شما گرامیان

فضایی ایجاد کنیم تا همکاران محترم از تجارب آموزشی یکدیگر در کلاس های درس فرهنگ و هنر استفاده  نموده و در جهت هر چه پربارتر شدن بنیه علمی و هنری  کلاس ها قدمی هر چند ناچیز برداریم

لذا نکاتی را در خصوص این برنامه  محضر شما گرامیان عرض می نماییم

مسابقه در دو بخش برگزار می گردد:

1 - نقاشیخط  ( با موضوع  :   نوروز )
2 - تصویرسازی  ( با موضوع :  صحنه ای   از یک داستان  کودکانه   )

همکاران گرامی :
از آوردن تصویر و کپی برداری جدا پرهیز گردد  و  آثار باید از ابتدا تا انتها در محل جشنواره اجرا گردد
و از آوردن طراحی های ناقص و یا طراحی خطی به جشنواره پرهیز گردد
لازم به ذکر است از پذیرفتن طرح هایی که قبلا کار شده باشد در جشنواره معذوریم

 توجه :

1- با توجه به تنوع تکنیک های کاری عزیزان لطفا وسایل مورد نیاز را همراه داشته باشید

2- از آنجاییکه جشنواره در کانون  برگزار میگردد و از وسایل این مکان ( فرش - صندلی و..) استفاده میگردد لطفا در صورتی که جهت خلق اثر نیاز به وسایلی از قبیل گواش - رنگ روغن و امثالهم می باشد ، لطفا وسایل مناسب جهت تنظیف مکان بعد از پایان کار ، حتما همراه داشته باشید

3- مدت زمان انجام کار را طوری برنامه ریزی بفرمایید که فقط در همان مدت مقرر به اتمام برسد ( چنانچه بعد از زمان مقرر اثری به پایان نرسیده باشد از پذیرفتن اثر معذوریم . چون یکی از فاکتورهای امتیاز دهی اتمام کار در زمان مقرر می باشد)

4- بدیهی است همکاران عزیز باید در زمان مناسب خود را به محل برگزاری برسانند تا زمان کافی جهت اتمام اثرشان را داشته باشند

5- موضوع مشخص شده برای هر رشته ( نقاشی خط و تصویر سازی  ) قابل تغییر نیست . لذا همکاران آمادگی لازم را جهت شرکت در این موضوعات از قبل داشته باشند . و چنانچه همکاری موضوع دیگری ارائه نماید ضمن تقدیر از ایشان از پذیرفتن اثر در بخش مسابقه معذوریم

6-در نظر داشته باشیم هدف اصلی از این جشنواره گردهم آمدن دبیران هنرمند و بهرمندی از تجارب ایشان در افزایش جذابیت کلاس های هنر است

7- همکاران محترم با توجه به زمان محدود جشنواره (از ساعت  9 تا 12 روز پبجشنبه 19 / 12 / 95  ) فقط می توانند در یک رشته شرکت نمایند

8- همکاران ( نیروی آزاد )  هم میتوانند در این جشنواره شرکت نمایند

ضمنا از افراد  برگزیده به نحو مقتضی تقدیر بعمل خواهد آمد

همراه : 09123519306  از طریق پیامک  - تلگرام یا تماس

تلفن های  اداره تکنولوژی و گروه های  آموزشی :     37757214 - 37715350 - 37715054

 حضور گروه هنر در هفته    : چهارشنبه ها    از ساعت   8 تا 12

 همکاران گرامی که در کارگاه ( نمایشگاه نگارستان اشراق ) جهت شرکت در جشنواره  هنرمندان دبیر  اعلام آمادگی  نمودند حضورشان الزامی است . و حتما این عزیزان و سایر عزیزانی که جدیدا مایل به شرکت هستند  تا تاریخ   12/10 نسبت به تکمیل و ارسال فرمی شبیه به فرمی که بصورت pdf در پایین صفحه است   اقدام نمایند تا بتوانیم برنامه ریزی مناسب جهت اختصاص فضای مناسب برای جشنواره انجام دهیم

لذا همکاران ارجمند می توانند فرم زیر را یا در قالب pdf   و یا در برگه ای به صورت دستی نوشته و تصویر واضحی از ان تهیه نموده و توسط تلگرام به شماره همراه بالا ارسال فرمایند

  زمان کارگاه  :
پنجشنبه   19 اسفندماه   صبح  ساعت 9 تا 12
مکان : کانون فرهنگی تربیتی امام خمینی (ره)
دورشهر کوچه شماره 7 - روبروی درمانگاه بقیه الله (عجل الله تعالی )

 

فایل pdf شرکت در جشنواره

کارگاه 5 مبانی هنر های تجسمی (مجازی)

 

کارگاه مبانی هنر های تجسمی به صورت مجازی برگزار می گردد

 

همکاران معزز
از جهت راحت تر بودن  منابع مطالعاتی شما عزیزان برای کارگاه مجازی مطالب را در کانال هنر نما  به صورت کامل تقدیم می کنیم
ان شالله که برای شما گرامیان مفید باشد

honarnemaHL      لینک کانال هنر نما       

کارگاه سوزن دوزی های سنتی ایران

 

همکاران عزیز این وسایل رو همراه داشته باشید
پارچه،نخ عمامه یا دمسه،سوزن،قیچی،کارگاه خیاطی،گونی ،نخ کاموا نازک و سوزن شبهه قالی

راهنمای شرکت در کارگاه (مجازی) مبانی هنرهای تجسمی

1- برای شرکت در کارگاه مجازی اینجا را کلیک نمایید .

  • نام کاربری و رمز عبور برای نیروهای رسمی "شماره پرسنلی" و نام کاربری و رمز عبور برای نیروهای آزاد" شماره همراه بدون صفر ابتدایی آن" می باشد.
  • در صورتی که با وارد کردن نام کاربری و پسورد خود با پیغام "ورود نا معتبر، لطفاً دوباره سعی کنید " روبرو شدید با کلیک روی اینجا فرم ثبت اطلاعات خود را تکمیل نمایید . پس از ثبت اطلاعات ، با اطلاع رسانی قبلی به شما فرصت شرکت در کارگاه مجازی داده خواهد شد.

2- پس از ورود ، مشخصات کارگاه مورد نظر خود را مشاهده خواهید کرد. جهت شرکت در این کارگاه روی دکمه "من را ثبت نام کن " در پایین صفحه کلیک نمایید .

  • شرکت در کارگاه مجازی فقط از ساعت 9 صبح روز 95/11/20  الی 21 شب  95/11/21  امکان پذیر می باشد .

3- کارگاه مجازی شامل یک محتوای آموزشی است که به تعداد دفعات نامحدود قابل مشاهده است و پس از حداقل یک بار مشاهده کامل آن ، آزمون پایانی قابل دسترسی است .

4- این کارگاه شامل یک آزمون پایانی است که در صورت کسب حداقل 70 درصد نمره آن ، گواهی دانش افزایی کارگاه قابل دسترسی است که به صورت آنلاین صادر خواهد شد

  • هر کاربر فقط دوبار مجاز به شرکت در آزمون می باشد .
  • سوالات آزمون به طور تصادفی از بانک سوالات انتخاب و نمایش داده خواهند شد.
  • در صورتی که موفق به کسب حدنصاب 70 درصدی در آزمون نشدید فقط یک بار دیگر فرصت شرکت در آزمون خواهید داشت .
  • از آنجا که هدف از برگزاری کارگاه های مجازی ارتقای سطح مهارتهای حرفه ای همکاران گرانقدر می باشد لذا خواهشمند است محتوای آموزشی کارگاه را به دقت مطالعه و سپس اقدام به شرکت در آزمون نمایید .
  • حداقل زمان حضور قابل قبول در کارگاه مجازی (مجموع زمان صرف شده برای مشاهده محتوای آموزشی و شرکت در آزمون ) 30 دقیقه  می باشد .

5- در صورت کسب حدنصاب ذکر شده در آزمون ،  گواهی دانش افزایی صادر و روی سامانه باقی خواهد ماند و از منوی "صفحه خانگی " در سمت راست سامانه مجددا قابل دسترسی است .

تصویرسازی چیست

هنر تصویر سازی از شاخه هنرهای کاربردی می باشد که تصویرگر برای بیان ایده ها و ادراک خود از عناصر تجسمی به بهترین نحو سود می جوید.

در دنیای معاصر، هنر دیگر معنای و مفهوم قدیم خود را ندارد. با تخصصی شدن هر روزه دنیا، رشته های جدید نیز شخصیتی مستقل می یابند و محدوده خاصی را تحت نفوذ خود قرار می دهند. یکی از شاخه های جدید و البته جذاب امروز در دنیای هنرهای تجسمی، رشته تصویرسازی یا تصویرگری است.
لازم به تذکر است که هرچند رشته ای به نام تصویرسازی پدیده ای جدید و مربوط به عصر معاصر است، اما پیشینه حضور آن در جوامع انسانی به دوران های بسیار کهن باز می گردد. از آن زمان که بشر برای ثبت وقایع و اتفاقات زمانه خود دست به خلق تصویر زد، تصویرسازی شروع شد.  به یک عبارت تصویرسازی از گذشته های بسیار دور، در تمدن های مختلف به بیان موضوعات، آیین ها، فتوحات و مواردی از این دست پرداخته است و به خوبی توانسته زینت بخش بناها (داخلی و خارجی)، ظروف (سفالی، فلزی و چوبی) ، جنگ افزارها و لباس ها، کتاب آرایی ها و دیگر ملزومات انسان باشد.

در گذشته هنرمندانی را که به این امور می پرداختند نقاش، نگارگر، مجسمه ساز، حجار، قلم زن و... می نامیدند. به تدریج و با رایج شدن آثار مکتوب در قالب کتاب و رساله، این حرفه به جایگاه واقعی خود دست یافت و توانست در قالب متون ادبی، حماسی، مذهبی، علمی و ...به حیات خود ادامه می دهد.
امروزه تصویرسازی یا تصویرگری، یکی از شاخه های هنرهای تجسمی است،و به نوعی از اثر خلاقانه ی تصویری گفته می شود که القاکننده ی تجسمی یک مفهوم یا روایت با فرم بصری است. این مفهوم و روایت می تواند داستان، شعر، مقاله ای در روزنامه و کتاب و حتی تبلیغات تجاری، سرگرمی ها و اشکال و فرم های روی کالاها و لباس ها باشد.

 

ادامه مطلب: تصویرسازی چیست