فراخوان ثبت نام در کارگاه آموزش خوشنویسی باتکیه بر تکنیکهای (قلم – تحریری – ماژیک)

با سلام وتحیت

احترامأ گروه آموزشی فرهنگ وهنر اداره تکنولوژی و گروه های آموزشی درنظر دارد کارگاهی با

موضوع  :« آموزش خوشنویسی باتکیه بر تکنیکهای (قلم – تحریری – ماژیک) »

جهت آموزش به همکاران علاقمند بخصوص همکاران غیر مرتبط بارشته هنربا هدف:

  1. بالا بردن سطح کیفی آموزش کلاس هنر در بحث خوشنویسی
  2. تقویت وتمرین خوشنویسی درراستای توانمند سازی همکاران

برقرارنماید.

از آنجاییکه ظرفیت این کارگاه محدود می باشد (30نفر) لذا خواهشمنداست دراسرع وقت نسبت به ثبت نام ازطریق لینک زیر اقدام فرمایید.

مهلت ثبت نام : 97/8/30

 

لینک فرم ثبت نام

 

تصویرسازی چیست

هنر تصویر سازی از شاخه هنرهای کاربردی می باشد که تصویرگر برای بیان ایده ها و ادراک خود از عناصر تجسمی به بهترین نحو سود می جوید.

در دنیای معاصر، هنر دیگر معنای و مفهوم قدیم خود را ندارد. با تخصصی شدن هر روزه دنیا، رشته های جدید نیز شخصیتی مستقل می یابند و محدوده خاصی را تحت نفوذ خود قرار می دهند. یکی از شاخه های جدید و البته جذاب امروز در دنیای هنرهای تجسمی، رشته تصویرسازی یا تصویرگری است.
لازم به تذکر است که هرچند رشته ای به نام تصویرسازی پدیده ای جدید و مربوط به عصر معاصر است، اما پیشینه حضور آن در جوامع انسانی به دوران های بسیار کهن باز می گردد. از آن زمان که بشر برای ثبت وقایع و اتفاقات زمانه خود دست به خلق تصویر زد، تصویرسازی شروع شد.  به یک عبارت تصویرسازی از گذشته های بسیار دور، در تمدن های مختلف به بیان موضوعات، آیین ها، فتوحات و مواردی از این دست پرداخته است و به خوبی توانسته زینت بخش بناها (داخلی و خارجی)، ظروف (سفالی، فلزی و چوبی) ، جنگ افزارها و لباس ها، کتاب آرایی ها و دیگر ملزومات انسان باشد.

در گذشته هنرمندانی را که به این امور می پرداختند نقاش، نگارگر، مجسمه ساز، حجار، قلم زن و... می نامیدند. به تدریج و با رایج شدن آثار مکتوب در قالب کتاب و رساله، این حرفه به جایگاه واقعی خود دست یافت و توانست در قالب متون ادبی، حماسی، مذهبی، علمی و ...به حیات خود ادامه می دهد.
امروزه تصویرسازی یا تصویرگری، یکی از شاخه های هنرهای تجسمی است،و به نوعی از اثر خلاقانه ی تصویری گفته می شود که القاکننده ی تجسمی یک مفهوم یا روایت با فرم بصری است. این مفهوم و روایت می تواند داستان، شعر، مقاله ای در روزنامه و کتاب و حتی تبلیغات تجاری، سرگرمی ها و اشکال و فرم های روی کالاها و لباس ها باشد.

 

ادامه مطلب: تصویرسازی چیست

معرفی کتب هنری

همکاران گرامی
برخی از منابعی که از آنها می توانید در آموزش کتب هنر سه پایه ( هفتم - هشتم و نهم  ) استفاده نمایید خدمتتان معرفی می نماییم
لازم به ذکر است در صورتی که pdf کتب به دستمان برسد برای استفاده شما عزیزان در کانال هنر نما قرار خواهیم داد

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ادامه مطلب: معرفی کتب هنری

pdf کتب فرهنگ وهنر سال 96 - 95

همکاران ارجمند

نظر به اینکه هر سال تغییراتی هر چند اندک در محتوای کتب درسی ایجاد میگردد و  باید اطلاعات  دبیران محترم از این نظر به روز باشد ، لذا pdf  کتب فرهنگ و  هنر که امسال از دفتر تالیف کتب درسی دانلود شده جهت استفاده شما عزیزان تقدیم می گردد

برای دسترسی به این کتاب ها   ، از سربرگ     مطالب آموزشی     همین صفحه  در بخش     کتب و مجلات         نسبت به مشاهده و دانلود این کتب اقدام نمایید